Desteklediklerimiz

PAMUK PRENS'imiz SARP'ımız UMUT elçimiz.


SARP'ımız… Annesinin tabiriyle Pamuk Prens. Daha minicik olmasına rağmen hem kendine, hem ailesine, hem de sevdiklerine, nasıl güçlü olunacağını, nasıl ayakta durulacağını, nasıl sabırlı olunabileceğini öğreten Mavi gözlü küçük bir dev o aslında! Doğduğunda ikizi kadar şanslı değildi belki ama, şimdi hem kendisi, hem de kendisi gibi kardeşleri için kocaman bir UMUT kaynağı o!

Aslında öyle çok şey var ki Sarp ve ailesinin 2008'den bu yana yaşadığı ve bizlere öğrettiği… Annesi'nin her bir saniye nasıl güçlü olduğu, yılmadığı, kimsenin de yılmasına izin vermediği anları, hastane odalarında geçirdikleri günleri, en önemlisi de; o güzel annenin kalbinin bir yarısına SARP'ı, diğer yarısına da tamamen normal bir çocuk olan İKİZİ'ni aynı anda sığdırma çabalarını hep birlikte sevgiyle ve özenle izliyoruz…

Bunları yaşamak değil, anlatmak bile çok zor, siz en iyisi www.sarpadair.org sayfasına bir göz atıp, Mavi gözlü küçük dev'in hikayesini okuyun. CANAVAN nedir, nasıl bir şeydir anlamaya çalışın. Ve tabi yine o minicik cüssesiyle ailesine kocaman işler yaptıran SARP ve onun gibi ağır engelliler için destek olun. Annesinin uzun çabalar sonucunda kurduğu Sarp'ın Umudu Derneği'ne üye olun, neler yapılmış, neler yapılabilir farkında olun. Benim elimden bir şey gelmez demeyin, www.sarpinumudu.org.tr sitesine tıklamanız bile gOOgle Ranglerinde üst sıralara çıkmalarında büyük destek olacaktır.

Tüm dünyada, önemli hastalıklarla mücadele eden insanları, vermek istedikleri mesajı anlamak için yakalarına taktıkları kurdelenin rengine bakabilirsiniz. Kalp hastalıkları için kırmızı, göğüs kanseri ile mücadele için pembe gibi…

Canavan gibi ender hastalıklarla mücadeleye dikkat çekmek içinse Global Genes Project MAVİ KURDELE ile ender rastlanan hastalıklarla ilgili bir mesaj veriyor.

UNUTMAYIN! FARKINDA OLUN! 28 Şubat Dünya Ender Hastalıklar günü. o gün hepimiz MAVİ KOT giyip, MAVİ KURDELE takalım.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Banka Adı: TEB Bakanlıklar Ankara Şubesi ( Şb.Kodu: 517)

Hesap Sahibi: Sarp'ın Umudu Derneği

IBAN TL: TR 59 0003 2000 0000 0011 4994 70
SEVGİ BATTANİYESİ – BİR İLMEK DE SEN AT!


Renkli bir sevgi hareketi…

Paylaştıkça çoğalan kocaman bir yumak…

SEVGİ BATTANİYESİ kim?
30 yıldır birbirinin hayatına sevgileriyle dokunan dört can arkadaş. Hepsinin ortak noktası ANNE olmak. 4 ila 14 yaş arası 6 çocukları var.

Yüreklerindeki zenginliği ve renkleri, sevgi yumakları yapıp, ilmek ilmek ellerindeki karelere akıtıyorlar.
Yapmaya çalıştıkları aramıza katılan yeni canlara, birkaç ilmek sevgilerinden verebilmek, onları sevgiyle sarabilmek.
İşte bu yüzden “SEVGİ BATTANİYESİ" grubu kuruldu.

İstedikleri tek şey Türkiye'nin her yerinden evlerde kocaman gönül yumaklarından ilmekler dökülsün küçük karelere ve o kareler birleşip sevgi battaniyesi olsun. Her yaştan, her yerden gönlünde sevgi yumağı olan herkesten bir ilmek olsun battaniyemizde. Ve sevgi battaniyeleri sarsın minik bebekleri … Hiç bir bebek hastaneden çarşafa sarılı taburcu olmasın. Üşümesin. Yanlız kalmasın.

Ne yapabilirsiniz, nasıl yapabilirsiniz lütfen alttaki linklere bir göz atın…

www.birilmekdesenat.org